Inteligentny dom

Inteligentny dom – to określenie zaawansowanego technicznie budynku posiadającego sieć czujników i detektorów sterowanych centralnym systemem, który zarządza wszystkimi instalacjami znajdującymi się w budynku. Dzięki informacją otrzymanym z poszczególnych czujników i detektorów system może reagować w określony sposób, aby zwiększyć funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa, co prowadzi do zmniejszenia kosztów eksploatacji i modernizacji.

Zastosowanie:

  • sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i klimatyzacją
  • zdalny monitoring domu
  • automatyczne podlewanie ogródka
  • sterowanie systemem alarmowym i monitoringiem
  • kontrola dostępu

 

Sterowanie oświetleniem – poprzez automatyczne wyłączenie zbędnych lamp i regulację natężenia oświetlenia można zaoszczędzić nawet do 30% energii.

Sterowanie ogrzewaniem – system reguluje temperaturę w każdym pomieszczeniu indywidualnie biorąc pod uwagę między innymi temperaturę zewnętrzną, otwarte okno lub obecność mieszkańców, dzięki czemu można zaoszczędzić do 25%

Sterowanie roletami – system poprzez badanie kierunku wiatru i temperatury zamyka rolety w pomieszczeniach pustych, aby nie dopuścić do wychłodzenia mieszkania (oszczędność ogrzewania). W trakcie wichur lub opadów gradu rolety opuszczane są automatycznie, aby ochronić szyby przed zbiciem.

Sterowanie Audio-Video – system przewiduje opcje „scen”, co pozwala na odpowiednie dostosowanie otoczenia do sytuacji np.: jeśli chcemy obejrzeć film klikniemy funkcję np. „Kino” system automatycznie uruchomi telewizor, kino domowe, opuści rolety, przyciemni światło.

Oszczędność energii – system automatycznie odłącza zasilanie od urządzeń, gdy jesteś poza domem, dzięki czemu można zaoszczędzić do 10% energii

Sterowanie domofonem – system umożliwia połączenie np. kuriera stojącego przy furtce za pomocą domofonu z twoim smartfonem w celu wpuszczeniu go na posesje.

Sterowanie zraszaczami – system sam sprawdza pogodę  oraz pamięta ostatnie opady, po co podlewać trawnik skoro padało w nocy? Dostosowuje ilość potrzebnej wody do pogody, co daje oszczędności nawet do 25% wody.

Inteligentny dom pozwala na dostęp do systemu z poziomu smartfona, co daje możliwość pełnego zarządzania, sterowania i kontrolowania domu w każdej chwili i miejscu.


Wyszukiwarka

Twoja reklama

Miejsce na twoją reklamę
zadzwoń tel.: 784 791 602
lub napisz: biuro@mtomczak.pl

Logowanie